Poštovani žitelji općine Ston,

Regionalna agencija DUNEA provodi istraživanje gastronomije Pelješca i baštine vezane uz proizvodnju, pripremu i konzumaciju hrane. Gastronomija Pelješca sastavni je dio mediteranske prehrane koju je UNESCO zaštitio kao svjetsku nematerijalnu baštinu, a ovim istraživanjem činimo mali korak u njezinoj zaštiti i promociji. 

Istraživanje se provodi u sklopu projekta „Životni stil na Jadranu kao inspiracija za održivi razvoj” (TAKE IT SLOW) Dubrovačko-neretvanska županije dok nam je pilot područje upravo Ston i Pelješac.

Prvi korak u istraživanju prikupljanje je, a zatim i analiza podataka iz Upitnika o namirnicama i prehrambenim navikama stanovnika Općine Ston. Upitnik je namijenjen punoljetnim osobama koje žive i/ili rade na području Općine Ston kao i svima onima koji su poslovnim, obiteljskim ili drugim načinima povezani s područjem Općine Ston.

 Upitnik se može ispuniti ovdje

Zbog nedostatka informacija u postojećoj literaturi, upitnik je nešto dulji i sveobuhvatniji te je za njegovo ispunjavanje potrebno 25 minuta.

Zamolila bih Vas da ga ispunite i/ili podijelite s osobama koje odgovaraju opisu.

Zahvačljujemo na Vašem vremenu i doprinosu istraživanju.