Poštovani, 

djelatnici Veterinarske ambulante Gruda-Konavle d.o.o. provodit će adulticidni tretman komaraca na prostoru općine Ston dana 19.kolovoza 2021. tijekom noći i ranog jutra kada je aktivnost komaraca pojačana.

Dezinsekcija  će se provesti na slijedećim površinama:

 na  javnim  površinama  i  uz prometnice tretirati će se zelenilo, grmlje i travnate površine  gdje komarci borave,prolaskom  vozila kroz ulice, tretiranje površina i vegetacije između ulica, javnih zelenih površina- parkova

Mjere opreza:

 Osobe sa osjetljivim dišnim putevima (npr.  asmatičari) mole se da ostanu u zatvorenom, zatvore prozore. 

U slučaju nepovoljnih  vremenskih uvjeta, kiše ili jačeg vjetra, adulticidni tretman se odgađa, o čemu ćemo dodatno obavjestiti.

U privitku vam dostavljam Plan provedbe adulticidne dezinsekcije.